Suplementy dla przyszłych mam i ich pociech są niezwykle istotną kwestią. Podczas ciąży zapotrzebowanie kobiet na witaminy i minerały wzrasta o około 30-50 procent. W tym okresie organizm musi zapewnić optymalną ilość substancji odżywczych zarówno mamie, jak i rozwijającemu się w niej dziecku. Dlatego też praktycznie każda kobieta w ciąży musi wesprzeć się dodatkową suplementacją, która zapewni prawidłowy przebieg ciąży i rozwój maluszka.

Najważniejszym suplementem diety, który powinna zażywać praktycznie każda przyszła mama, nawet jeszcze przed samym zajściem w ciąże, jest kwas foliowy, który jest niezwykle istotny dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego naszego maleństwa.

Kolejną niezwykle ważną substancją odżywczą jest witamina D, która zapewnia prawidłowy rozwój płodu, a mamie zapewnia lepsze wchłanianie wapnia, który jest niezbędny także dla dziecka, w procesie kształtowania się jego tkanki kostnej.

Wiele kobiet musi również wesprzeć się suplementacją żelaza. O tym ile powinny go zażywać, powiedzą badania hemoglobiny we krwi. Do pozostałych istotnych składników odżywczych szczególnie potrzebnych kobietom przy nadziei należą jod, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 oraz bardzo często magnez.

Bardzo ważne jest, by każda przyszła mama konsultowała przyjmowanie danych suplementów z lekarzem prowadzącym ciążę, ponieważ w zależności od rodzaju organizmu i jego kondycji, a także przebiegu ciąży wartość przyjmowanych minerałów i makroelementów może ulec zmianie.

Reklamy